IINTERNATIONAL DOGS SHOW NITRACANIS CACIB-CAC-CAJC

5-6 november 2005

GREAT DANE



Judge – Ridarcikova Gabriella ( Slovakia)


BLACK
Male

Mittelclass

2053 AKEBONO BO-BO 10.12.03 (o.Orias Izmael – m.Jazmin-Kerti Betty)
exellent

Open class

2054 STRAVINSKY DEL GIARDINO DEI CAP., 14.07.02 (o.Nagar-Juna des Habits Rouges – m.Queen Lady del Castello delle Rocche)
exellent, 1, CAC, R.CACIB

Champion class

2055 BLACK MAGIC GRAND ELEGANCE (o.Vendetta De Royal Topaz –m.Angelina V Beelen)
exellent, 3

2056 FRENRISH FRAID TIBUL 23.01.01 (O.ocean Oregon – m. Frenrish Fraid Santana)
exellent, 2, R.CAC

2057 MARKYZ JACKUV SMICH 05.09.01 (o.Quanto Bohemia Abrus – m.Cobra Dog-Ranc)
exellent, 1 CAC

Female

Junior class

2058 ISABELLA OD BIBIKY 24.10.04 (o.Pedra od Bibiky – m.Vercella od Bibiky)
exellent, 1, CAJC

Mittelclass

2059 ARETHA HYNECKUV OHEN 14.05.04 (o.Wandal Regia Uttis – m. Xantipa Regia Uttis)
exellent, 2, R.CAC

2060 FATIMA RICHANKA HVEZDA 01.03.04 (o.Quanto Bohemia Abrus – m.Rayen Bohemia Abrus)
exellent, 1 , CAC, CACIB


Open class

2061 COCO CHANEL LEOPARDUS 09.11.03 (o.Lorenzo-N di Tor Lupara – m.Scherry Lade Danaos)
exellent, 1, CAC


BLUE

Male

Middle class

2062 GREENVILLE LITTLE FAIRY 13.06.04 (o.Jumper Myszatka – m.Boddy Bival Via)
Exellent 1 CAC R.CACIB

Open class

2063 FINISH S LITTLE FAIRY 04.05.03 (o.Ikar Cevelob – m.Boddy Bival Via)
Exellent 1 CAC


2064 FOUCAULT LITTLE FAIRY 04.05.03(o.Ikar Cevelob – m. Boddy Bival Via)
Very good


2065 QUANTO-DOG LOME 26.11.02 (o.Michelangelo-B – m.Elisha V-Schloss Nordkirchen)
Not present


Champion class

2066 BARBADOS MODRY EFEKT 30.03.03 (o.Izydor Medium – m.Suzanne Vega Herbu Zadora)
Exellent 1 CAC CACIB


2067 BERT Z BILEHO LOMU 16.06.02 (o.Le Roy des Terres de la Rairie – m.Adara z Bileho lomu)
Exellent 2 R.CAC


Female

Junior class

2068 BARA Z MODREHO RAJE 07.04.04 (o.Fors Chvalcovicky Luh – m. Agara z Modreho Kralovstva)
Exellent 1 CAJC


Middle class

2069 CREY LITTLE FAIRY 13.06.04 (o.Jumper Myszatka – m.Boddy Bival Via)
Very good


Open class

2070 ANDY HAVIKA VON NATALIA 24.01.02 (o.Bourne Valleys – m.Charlot)
Very good

2071 CITA OD ZABARTONICI 22.04.03 (o.Baldssare Bival Via – m.Anet Tomiva)
Exellent 1 CAC CACIB BOB


Champion class

2072 FLORISANT FLEUR ADDYSS SWK 22.10.02 (o.Baldssare Bival Via – m.Damiana Adyss)
Exellent 2 R.CAC

2073 KASSIE OD REKY ONDREJNICE 15.01.03 (o.Veni Vidi Vici Morgarejro –m.Henji od Reky Onfrejnice)
exellent 1 CAC R.CACIB


Ehren class (old 15 mes s tit. Champ)

2074 GEMME ADDYS 17.05.03 (o.Baldssare Bival Via – m.Damiana Adyss)
Very good


GESTROM

Male

Champion class

2075 SINCLAIRE NORACH 10.02.04 (o.Pongo Norach – m.Japper Benarsen)
Exellent 1 CAC


Female

Junior class

2076 HEIDI BIG LORD 01.10.04 (o.Ramon od Bibiky –m.Bianca Big Lord)
Exellent 1


HARLEQUIN

Male

Junior class

2077 BONAPARTE REGIA UTTIS 11.09.04 (o.Tresor des Terres De la Rairie – m. Vespa Regia Uttis)
exellent, 1, CAJC

Mittelclass

2078 ALSOBUDA REME ARNOLD 26.04.04 (o.Continental Farao – m.Kuthenveseri Angela)
very good

2079 EDMONT RICANSKA HVEZDA 31.12.03 (o.Black Magic Grand Elegance – m.Bijou Claudia Bohemica)
exellent 1 CAC

2080 VALDAI DES TERRES DE LA RAIRIE 27.06.04 (o.Stein du Domaine de Valdemar – m.Sinna des Terres de la Rairie)
exellent 2 R.CAC

Open class

2081 ENRICO RICANSKA HVEZDA 31.12.03 (o.Dlack Magic Grand Elegance – m.Bijou Claudaia Bohemica)
exellent

Champion class

2082 DIAMANT CLAUDIA BOHEMICA 16.09.03 (o.Salmanazar de la Benjamine – m. Butterfly Claudia Bohemica)
exellent 2 R.CAC

2083 IREK ALMERIK MIRO-DOG 12.08.02 (o.Priamo-A Del Castello Delle Rocche –m.Elis Miro-Dog)
very good

2084 SIMPLY THE BEST DANAOS 13.03.01 (o.Moon z Kalinowej Willi – m.Lady Makbet Herbu Zadora)
exellent 3


2085 WAN RING OD BIBIKY 13.03.02 (o.Priamo del Castelo delle Rocche – m.Kelly od Bibiky)
Exellent 1 CAC CACIB BOB


Female

Puppies

2086 AIDA BERTA-DOG 10.03.05 (o.Dino z Josefovskych bud – m.Berta Beruska)
?

Junior class

2087 URANIA-A DEL CASTELLO DELLE ROCCHE 29.06.04 (o.Quentintarantino-A del Castello delle Rocche – m.Shirley-N del Castello delle Rocche)
Exellent 1 CAJC


Mittelclass


2088 ALEXANDRA REGIA UTTIS 11.05.04 (o.Tresor des Terres de la Rairie – m.Victoria Regia Uttis)
exellent 3


2089 EXTREMA CLAUDIA BOHEMICA 14.05.04 (o.Vivaldi Bohemia Abrus – m. Butterfly Claudia Bohemica)
Exellent 1 CAC


2090 VENEZIA DU DOMAINE DE LANGE NOIR 14.01.04 (o.Toumai du Domaine del Lange Noir – m.Renata Diskander)
Exellent 2 R.CAC


Open class

2091 FELICITA OD BIBKY 14.08.03 (o.Priamo del Castello delle Rocche – m.Panny od Bibiky)
Exellent 1 CAC R.CACIB


GELB

Male

Junior class

2092 TIBERIO NORACH 20.09.04 (o.Tohareg d.Iskander - m.Rybana od Bibiky)
Exellent 1 CAJC


Mittelclass

2093 BRAYEN FROM MINITZ 17.05.03 (o.Jaran v.Machurius – m.Metaxa Norach)
Very good

2094 HARDY HASARD UNIVERS 31.12.05 (o.Tilac des Terres de la Rairie – m.Eroica Elsa Univers)
Exellent 1 CAC R.CACIB

2095 PEPAN ALLAV FLODUR 09.05.04 (o.Typ-Topp des Terres de la Rairie –m.Karin Allav Flodur)
Very good


Open class

2096 AMORINO DI CAPO RIZZUTO 07.01.02 (o.Phoenix des Terre de la Rairie –m.Mandarynka z Kuzni Napoleon)
Exellent 1


Champion class

2097 ERYK UNGARO 11.06.01 (o.Zumo de Garaba-m.Qinta Ungaro)
Exellent 1 CAC CACIB BOB


Female

Junior class

2098 HELEN BIG LORD 01.10.04 (o.Ramon od Bibiky-m.Bianca Big Lord)
Very good


Mittelclass

2099 SOFIA NORACH 10.02.04 (o.Pongo Norach –m.Japper Benarsen)
Exellent 1 CAC


Open class

2100 QUENDOLINA NORACH 14.06.02 (o.Iber Norach – m. Kirby Norach)
?























































GREAT DANE

Judge – Ridarcikova Gabriella ( Slovakia)


BLACK
Male

Mittelclass

2053 AKEBONO BO-BO 10.12.03 (o.Orias Izmael – m.Jazmin-Kerti Betty)
exellent

Open class

2054 STRAVINSKY DEL GIARDINO DEI CAP., 14.07.02 (o.Nagar-Juna des Habits Rouges – m.Queen Lady del Castello delle Rocche)
exellent, 1, CAC, R.CACIB

Champion class

2055 BLACK MAGIC GRAND ELEGANCE (o.Vendetta De Royal Topaz –m.Angelina V Beelen)
exellent, 3

2056 FRENRISH FRAID TIBUL 23.01.01 (O.ocean Oregon – m. Frenrish Fraid Santana)
exellent, 2, R.CAC

2057 MARKYZ JACKUV SMICH 05.09.01 (o.Quanto Bohemia Abrus – m.Cobra Dog-Ranc)
exellent, 1 CAC

Female

Junior class

2058 ISABELLA OD BIBIKY 24.10.04 (o.Pedra od Bibiky – m.Vercella od Bibiky)
exellent, 1, CAJC

Mittelclass

2059 ARETHA HYNECKUV OHEN 14.05.04 (o.Wandal Regia Uttis – m. Xantipa Regia Uttis)
exellent, 2, R.CAC

2060 FATIMA RICHANKA HVEZDA 01.03.04 (o.Quanto Bohemia Abrus – m.Rayen Bohemia Abrus)
exellent, 1 , CAC, CACIB


Open class

2061 COCO CHANEL LEOPARDUS 09.11.03 (o.Lorenzo-N di Tor Lupara – m.Scherry Lade Danaos)
exellent, 1, CAC


BLUE

Male

Middle class

2062 GREENVILLE LITTLE FAIRY 13.06.04 (o.Jumper Myszatka – m.Boddy Bival Via)
Exellent 1 CAC R.CACIB

Open class

2063 FINISH S LITTLE FAIRY 04.05.03 (o.Ikar Cevelob – m.Boddy Bival Via)
Exellent 1 CAC


2064 FOUCAULT LITTLE FAIRY 04.05.03(o.Ikar Cevelob – m. Boddy Bival Via)
Very good


2065 QUANTO-DOG LOME 26.11.02 (o.Michelangelo-B – m.Elisha V-Schloss Nordkirchen)
Not present


Champion class

2066 BARBADOS MODRY EFEKT 30.03.03 (o.Izydor Medium – m.Suzanne Vega Herbu Zadora)
Exellent 1 CAC CACIB


2067 BERT Z BILEHO LOMU 16.06.02 (o.Le Roy des Terres de la Rairie – m.Adara z Bileho lomu)
Exellent 2 R.CAC


Female

Junior class

2068 BARA Z MODREHO RAJE 07.04.04 (o.Fors Chvalcovicky Luh – m. Agara z Modreho Kralovstva)
Exellent 1 CAJC


Middle class

2069 CREY LITTLE FAIRY 13.06.04 (o.Jumper Myszatka – m.Boddy Bival Via)
Very good


Open class

2070 ANDY HAVIKA VON NATALIA 24.01.02 (o.Bourne Valleys – m.Charlot)
Very good

2071 CITA OD ZABARTONICI 22.04.03 (o.Baldssare Bival Via – m.Anet Tomiva)
Exellent 1 CAC CACIB BOB


Champion class

2072 FLORISANT FLEUR ADDYSS SWK 22.10.02 (o.Baldssare Bival Via – m.Damiana Adyss)
Exellent 2 R.CAC

2073 KASSIE OD REKY ONDREJNICE 15.01.03 (o.Veni Vidi Vici Morgarejro –m.Henji od Reky Onfrejnice)
exellent 1 CAC R.CACIB


Ehren class (old 15 mes s tit. Champ)

2074 GEMME ADDYS 17.05.03 (o.Baldssare Bival Via – m.Damiana Adyss)
Very good


GESTROM

Male

Champion class

2075 SINCLAIRE NORACH 10.02.04 (o.Pongo Norach – m.Japper Benarsen)
Exellent 1 CAC


Female

Junior class

2076 HEIDI BIG LORD 01.10.04 (o.Ramon od Bibiky –m.Bianca Big Lord)
Exellent 1


HARLEQUIN

Male

Junior class

2077 BONAPARTE REGIA UTTIS 11.09.04 (o.Tresor des Terres De la Rairie – m. Vespa Regia Uttis)
exellent, 1, CAJC

Mittelclass

2078 ALSOBUDA REME ARNOLD 26.04.04 (o.Continental Farao – m.Kuthenveseri Angela)
very good

2079 EDMONT RICANSKA HVEZDA 31.12.03 (o.Black Magic Grand Elegance – m.Bijou Claudia Bohemica)
exellent 1 CAC

2080 VALDAI DES TERRES DE LA RAIRIE 27.06.04 (o.Stein du Domaine de Valdemar – m.Sinna des Terres de la Rairie)
exellent 2 R.CAC

Open class

2081 ENRICO RICANSKA HVEZDA 31.12.03 (o.Dlack Magic Grand Elegance – m.Bijou Claudaia Bohemica)
exellent

Champion class

2082 DIAMANT CLAUDIA BOHEMICA 16.09.03 (o.Salmanazar de la Benjamine – m. Butterfly Claudia Bohemica)
exellent 2 R.CAC

2083 IREK ALMERIK MIRO-DOG 12.08.02 (o.Priamo-A Del Castello Delle Rocche –m.Elis Miro-Dog)
very good

2084 SIMPLY THE BEST DANAOS 13.03.01 (o.Moon z Kalinowej Willi – m.Lady Makbet Herbu Zadora)
exellent 3


2085 WAN RING OD BIBIKY 13.03.02 (o.Priamo del Castelo delle Rocche – m.Kelly od Bibiky)
Exellent 1 CAC CACIB BOB


Female

Puppies

2086 AIDA BERTA-DOG 10.03.05 (o.Dino z Josefovskych bud – m.Berta Beruska)
?

Junior class

2087 URANIA-A DEL CASTELLO DELLE ROCCHE 29.06.04 (o.Quentintarantino-A del Castello delle Rocche – m.Shirley-N del Castello delle Rocche)
Exellent 1 CAJC


Mittelclass


2088 ALEXANDRA REGIA UTTIS 11.05.04 (o.Tresor des Terres de la Rairie – m.Victoria Regia Uttis)
exellent 3


2089 EXTREMA CLAUDIA BOHEMICA 14.05.04 (o.Vivaldi Bohemia Abrus – m. Butterfly Claudia Bohemica)
Exellent 1 CAC


2090 VENEZIA DU DOMAINE DE LANGE NOIR 14.01.04 (o.Toumai du Domaine del Lange Noir – m.Renata Diskander)
Exellent 2 R.CAC


Open class

2091 FELICITA OD BIBKY 14.08.03 (o.Priamo del Castello delle Rocche – m.Panny od Bibiky)
Exellent 1 CAC R.CACIB


GELB

Male

Junior class

2092 TIBERIO NORACH 20.09.04 (o.Tohareg d.Iskander - m.Rybana od Bibiky)
Exellent 1 CAJC


Mittelclass

2093 BRAYEN FROM MINITZ 17.05.03 (o.Jaran v.Machurius – m.Metaxa Norach)
Very good

2094 HARDY HASARD UNIVERS 31.12.05 (o.Tilac des Terres de la Rairie – m.Eroica Elsa Univers)
Exellent 1 CAC R.CACIB

2095 PEPAN ALLAV FLODUR 09.05.04 (o.Typ-Topp des Terres de la Rairie –m.Karin Allav Flodur)
Very good


Open class

2096 AMORINO DI CAPO RIZZUTO 07.01.02 (o.Phoenix des Terre de la Rairie –m.Mandarynka z Kuzni Napoleon)
Exellent 1


Champion class

2097 ERYK UNGARO 11.06.01 (o.Zumo de Garaba-m.Qinta Ungaro)
Exellent 1 CAC CACIB BOB


Female

Junior class

2098 HELEN BIG LORD 01.10.04 (o.Ramon od Bibiky-m.Bianca Big Lord)
Very good


Mittelclass

2099 SOFIA NORACH 10.02.04 (o.Pongo Norach –m.Japper Benarsen)
Exellent 1 CAC


Open class

2100 QUENDOLINA NORACH 14.06.02 (o.Iber Norach – m. Kirby Norach)
?


























GREAT DANE

Judge – Ridarcikova Gabriella ( Slovakia)


BLACK
Male

Mittelclass

2053 AKEBONO BO-BO 10.12.03 (o.Orias Izmael – m.Jazmin-Kerti Betty)
exellent

Open class

2054 STRAVINSKY DEL GIARDINO DEI CAP., 14.07.02 (o.Nagar-Juna des Habits Rouges – m.Queen Lady del Castello delle Rocche)
exellent, 1, CAC, R.CACIB

Champion class

2055 BLACK MAGIC GRAND ELEGANCE (o.Vendetta De Royal Topaz –m.Angelina V Beelen)
exellent, 3

2056 FRENRISH FRAID TIBUL 23.01.01 (O.ocean Oregon – m. Frenrish Fraid Santana)
exellent, 2, R.CAC

2057 MARKYZ JACKUV SMICH 05.09.01 (o.Quanto Bohemia Abrus – m.Cobra Dog-Ranc)
exellent, 1 CAC

Female

Junior class

2058 ISABELLA OD BIBIKY 24.10.04 (o.Pedra od Bibiky – m.Vercella od Bibiky)
exellent, 1, CAJC

Mittelclass

2059 ARETHA HYNECKUV OHEN 14.05.04 (o.Wandal Regia Uttis – m. Xantipa Regia Uttis)
exellent, 2, R.CAC

2060 FATIMA RICHANKA HVEZDA 01.03.04 (o.Quanto Bohemia Abrus – m.Rayen Bohemia Abrus)
exellent, 1 , CAC, CACIB


Open class

2061 COCO CHANEL LEOPARDUS 09.11.03 (o.Lorenzo-N di Tor Lupara – m.Scherry Lade Danaos)
exellent, 1, CAC


BLUE

Male

Middle class

2062 GREENVILLE LITTLE FAIRY 13.06.04 (o.Jumper Myszatka – m.Boddy Bival Via)
Exellent 1 CAC R.CACIB

Open class

2063 FINISH S LITTLE FAIRY 04.05.03 (o.Ikar Cevelob – m.Boddy Bival Via)
Exellent 1 CAC


2064 FOUCAULT LITTLE FAIRY 04.05.03(o.Ikar Cevelob – m. Boddy Bival Via)
Very good


2065 QUANTO-DOG LOME 26.11.02 (o.Michelangelo-B – m.Elisha V-Schloss Nordkirchen)
Not present


Champion class

2066 BARBADOS MODRY EFEKT 30.03.03 (o.Izydor Medium – m.Suzanne Vega Herbu Zadora)
Exellent 1 CAC CACIB


2067 BERT Z BILEHO LOMU 16.06.02 (o.Le Roy des Terres de la Rairie – m.Adara z Bileho lomu)
Exellent 2 R.CAC


Female

Junior class

2068 BARA Z MODREHO RAJE 07.04.04 (o.Fors Chvalcovicky Luh – m. Agara z Modreho Kralovstva)
Exellent 1 CAJC


Middle class

2069 CREY LITTLE FAIRY 13.06.04 (o.Jumper Myszatka – m.Boddy Bival Via)
Very good


Open class

2070 ANDY HAVIKA VON NATALIA 24.01.02 (o.Bourne Valleys – m.Charlot)
Very good

2071 CITA OD ZABARTONICI 22.04.03 (o.Baldssare Bival Via – m.Anet Tomiva)
Exellent 1 CAC CACIB BOB


Champion class

2072 FLORISANT FLEUR ADDYSS SWK 22.10.02 (o.Baldssare Bival Via – m.Damiana Adyss)
Exellent 2 R.CAC

2073 KASSIE OD REKY ONDREJNICE 15.01.03 (o.Veni Vidi Vici Morgarejro –m.Henji od Reky Onfrejnice)
exellent 1 CAC R.CACIB


Ehren class (old 15 mes s tit. Champ)

2074 GEMME ADDYS 17.05.03 (o.Baldssare Bival Via – m.Damiana Adyss)
Very good


GESTROM

Male

Champion class

2075 SINCLAIRE NORACH 10.02.04 (o.Pongo Norach – m.Japper Benarsen)
Exellent 1 CAC


Female

Junior class

2076 HEIDI BIG LORD 01.10.04 (o.Ramon od Bibiky –m.Bianca Big Lord)
Exellent 1


HARLEQUIN

Male

Junior class

2077 BONAPARTE REGIA UTTIS 11.09.04 (o.Tresor des Terres De la Rairie – m. Vespa Regia Uttis)
exellent, 1, CAJC

Mittelclass

2078 ALSOBUDA REME ARNOLD 26.04.04 (o.Continental Farao – m.Kuthenveseri Angela)
very good

2079 EDMONT RICANSKA HVEZDA 31.12.03 (o.Black Magic Grand Elegance – m.Bijou Claudia Bohemica)
exellent 1 CAC

2080 VALDAI DES TERRES DE LA RAIRIE 27.06.04 (o.Stein du Domaine de Valdemar – m.Sinna des Terres de la Rairie)
exellent 2 R.CAC

Open class

2081 ENRICO RICANSKA HVEZDA 31.12.03 (o.Dlack Magic Grand Elegance – m.Bijou Claudaia Bohemica)
exellent

Champion class

2082 DIAMANT CLAUDIA BOHEMICA 16.09.03 (o.Salmanazar de la Benjamine – m. Butterfly Claudia Bohemica)
exellent 2 R.CAC

2083 IREK ALMERIK MIRO-DOG 12.08.02 (o.Priamo-A Del Castello Delle Rocche –m.Elis Miro-Dog)
very good

2084 SIMPLY THE BEST DANAOS 13.03.01 (o.Moon z Kalinowej Willi – m.Lady Makbet Herbu Zadora)
exellent 3


2085 WAN RING OD BIBIKY 13.03.02 (o.Priamo del Castelo delle Rocche – m.Kelly od Bibiky)
Exellent 1 CAC CACIB BOB


Female

Puppies

2086 AIDA BERTA-DOG 10.03.05 (o.Dino z Josefovskych bud – m.Berta Beruska)
?

Junior class

2087 URANIA-A DEL CASTELLO DELLE ROCCHE 29.06.04 (o.Quentintarantino-A del Castello delle Rocche – m.Shirley-N del Castello delle Rocche)
Exellent 1 CAJC


Mittelclass


2088 ALEXANDRA REGIA UTTIS 11.05.04 (o.Tresor des Terres de la Rairie – m.Victoria Regia Uttis)
exellent 3


2089 EXTREMA CLAUDIA BOHEMICA 14.05.04 (o.Vivaldi Bohemia Abrus – m. Butterfly Claudia Bohemica)
Exellent 1 CAC


2090 VENEZIA DU DOMAINE DE LANGE NOIR 14.01.04 (o.Toumai du Domaine del Lange Noir – m.Renata Diskander)
Exellent 2 R.CAC


Open class

2091 FELICITA OD BIBKY 14.08.03 (o.Priamo del Castello delle Rocche – m.Panny od Bibiky)
Exellent 1 CAC R.CACIB


GELB

Male

Junior class

2092 TIBERIO NORACH 20.09.04 (o.Tohareg d.Iskander - m.Rybana od Bibiky)
Exellent 1 CAJC


Mittelclass

2093 BRAYEN FROM MINITZ 17.05.03 (o.Jaran v.Machurius – m.Metaxa Norach)
Very good

2094 HARDY HASARD UNIVERS 31.12.05 (o.Tilac des Terres de la Rairie – m.Eroica Elsa Univers)
Exellent 1 CAC R.CACIB

2095 PEPAN ALLAV FLODUR 09.05.04 (o.Typ-Topp des Terres de la Rairie –m.Karin Allav Flodur)
Very good


Open class

2096 AMORINO DI CAPO RIZZUTO 07.01.02 (o.Phoenix des Terre de la Rairie –m.Mandarynka z Kuzni Napoleon)
Exellent 1


Champion class

2097 ERYK UNGARO 11.06.01 (o.Zumo de Garaba-m.Qinta Ungaro)
Exellent 1 CAC CACIB BOB


Female

Junior class

2098 HELEN BIG LORD 01.10.04 (o.Ramon od Bibiky-m.Bianca Big Lord)
Very good


Mittelclass

2099 SOFIA NORACH 10.02.04 (o.Pongo Norach –m.Japper Benarsen)
Exellent 1 CAC


Open class

2100 QUENDOLINA NORACH 14.06.02 (o.Iber Norach – m. Kirby Norach)
?